Hledat
Filtrovat
Close

Anticandid - bylinný čaj porcovaný

Obrázek převzat ze stránky apotekatcm.cz

Měsíček:
Měsíček lékařský je rostlina z čeledi hvězdnicovitých (Asteraceae). Najdeme ho také pod názvem anglický marigold, často se zaměňuje s francouzským marigoldem (Tagetes patula), se kterým ovšem nemá nic společného. Měsíček lékařský je jedlá léčivá rostlina původem z Evropy, přezdívaná jako "šafrán chudáků". Nejčastěji se s měsíčkem můžeme setkat jako s barvivem žluté barvy, bylinkou v podobě čaje nebo koření a olejového či vodného macerátu. Je vhodný i na tu nejcitlivější pokožku, ale nedoporučuje se užívat ho během těhotenství, kojení nebo při užívání léků se sedativními účinky.

Měsíček lékařský vykazuje značné protizánětlivé schopnosti, také je antibakteriální, antiseptický, protivirový, protiplísňový, baktericidní a antioxidační. Na pokožku má extrémně zklidňující, hojivé, léčivé, regenerační a anti-aging účinky, snižuje otoky, pomáhá obnovit kožní tkáň a tvorbu kolagenu, chrání před působením volných radikálů a následným poškozením pokožky. Zastavuje krvácení a ulevuje od bolesti namožených nebo zatuhlých svalů. Jeho využití je tedy velmi širokospektrální: vhodný na ekzémy, lupénku, plísně, drobná poranění, lokální alergické reakce, popáleniny od slunce, opruzeniny, bodnutí hmyzem, popraskané rty, křečové žíly, hemoroidy, teploty nebo krvácení z nosu. Doporučuje se hlavně na dětskou, citlivou, podrážděnou, suchou nebo zánětlivou pokožku.

 

Kontryhel:
Kontryhel má kvalitní protizánětlivé účinky, často se podával při různých potížích s trávicím systémem. Jednalo se o tradiční lék přinadýmání, lehčích průjmech,bolestech břicha, pálení žáhy a také při žaludečních vředech. Při běhavce se podávala bylinková směs ze stejných dílů kontryhele obecného, mochny husí, máty peprné a jitrocele kopinatého. Jednu lžíci sušené drti zalijeme v termosce půl litrem vroucí vody a necháme hodinu louhovat. Pak tekutinu přecedíme a podáváme teplý šálek léčiva třikrát denně. Tento nálev není vhodný pro děti. Samotný kontryhel můžeme pro změnu použít na trávení a povzbuzení chuti. Stačí dvě lžičky rozdrolené bylinky zalít vroucí vodou, pět až deset minut necháme louhovat, přecedíme a podáváme půl sklenky třikrát denně.

Pomoc při průjmech a nebo zlepšení trávení jsou rozhodně velmi užitečné, ale určitě by bylince nevysloužily pověst nejlepšího přítele žen. Tuto přezdívku kontryhel dostal proto, že se v lidové medicíně velmi často podával při různých potížích s měsíčky, příliš silném krvácení, velkých menstruačních bolestech, zánětech vaječníků a během menopauzy. Při bolestivé menstruaci se doporučovala směs z kontryhele, meduňky a heřmánku. Jednu lžíci zalijeme skleničkou vroucí vody a necháme čtvrt hodiny louhovat pod pokličkou. Nápoj přecedíme a pijeme ho čerstvě připravený třikrát denně. Stejná směs se podávala i při menopauze.

Ženy určitě potěší i fakt, že kontryhel má blahodárné účinky na pleť. Obklady, koupele a tinktury urychlují hojení, působí proti různým kožním zánětům včetně akné a také zpevňují a regenerují naši pokožku. Efekty si můžeme vyzkoušet v omlazující koupeli, kterou připravíme tak, že smícháme padesát gramů kontryhele s dvaceti pěti gramy květů jírovce, měsíčku, heřmánku a lípy. Vše zalijeme dvěma a půl litry vody, povaříme pod pokličkou deset minut, dalších pět minut necháme louhovat a pak tekutinu přecedíme do vany naplněné vodou o teplotě přibližně třicet sedm stupňů. Máčíme celé tělo a průběžně omýváme i obličej přibližně patnáct minut. Pokud máme akné ahodně mastnou pleť, můžeme si z kontryhele obecného připravit léčivou tinkturu. Ta se dá úspěšně využít ipři oparech a nežitech. Sklenku bylinek zalijeme půl litrem čtyřiceti procentního lihu a necháme dva týdny louhovat. Pak čirou tekutinu rozlijeme do tmavých lahviček a uskladníme. Pleť či nemocné místo ošetřujeme třikrát denně.

 

Jitrocel:
Jitrocel má protizánětlivý, tišící a hojivý účinek. Obsažené slizovité látky pečují o sliznice, pomáhají uvolňování hlenů a dělají tak z jitrocele vynikající prostředek proti dýchacím obtížím jako je bronchitida, astma, při kuřáckých záchvatech kašle nebo při klasické rýmě a kašli. Tyto slizovité látky taktéž přispívají k ochraně a správné funkci trávicího ústrojí. Jitrocel je proto výborný při poruchách trávení a zácpě. Jitrocelová šťáva z čerstvých listů se doporučuje i na žaludeční katary, vředy, při chorobách dvanáctníku a dokonce i při Crohnově chorobě.
Jitrocel má dále vynikající čisticí schopnosti. Napomáhá detoxikaci plic a žaludku. Navíc čistí i krev, čímž působí preventivně zevnitř proti ucpání žil, vzniku křečových žil nebotrombózy. Velkou výhodou užívání jitrocele je jeho enormně dobrá snášenlivost. Nejsou zaznamenány žádné nežádoucí účinky nebo nesnášenlivost s jinými léky či bylinami. Díky tomu jej můžeme užívat i dlouhodobě. Akorát v době těhotenství není vhodné užívat po delší dobu vysoké dávky jitrocele.

 

Popis:
Serafin s pokorou vychází z poznatků přírodní medicíny, tradiční čínské medicíny, hlubokých znalostí bylin a jejich účinků, ale také z neustálého učení se a bádání, hledání nových cest a zpětné vazby. Nabízí prostředky nejstaršího lékaře na světě, který je osvědčený tisíce let – přírody.

Český kvalitní porcovaný bylinný čaj opatřený závěsným kartonkem pro pohodlnou přípravu. Čaj má originální recepturu určenou na konkrétní problém

Čaj obsahuje kvalitní byliny s jemným řezem naplněné do velmi kvalitního sáčku z filtračního papíru opatřeného závěsným kartonkem k pohodlné přípravě. Čaj můžete kombinovat se stejným druhem sypaného bylinného čaje ( ráno sypaný čaj, v poledne v práci porcovaný, večer doma sypaný...).

 

Dávkování:
Čajový sáček zalijeme 250 ml vroucí vody a necháme 10 minut vylouhovat, potom scedíme.

Doporučujeme pít 2–3× denně.

 

Obsah:
15x2,5g