Hledat
Filtrovat
Close

Bole-hlav - bylinný čaj sypaný

Obrázek převzat ze stránky apotekatcm.cz

Skořicovník čínský:
Bolestech, neuralgiích, zánětech. Skořice je tradiční bylina ayurvédy. Zlepšuje trávení, působí proti průjmům. podporuje vykašlávání, celkově harmonizuje tělo.

 

Meduňka:
Meduňka lékařská (případně citrónová), je léčivá rostlina z čeledi hluchavkovitých (Lamiaceae). Je příbuzná mátě a má mátovo-citrónové aroma. Meduňka obsahuje silice (citral, citronelal, geraniol a linalol), třísloviny, kyseliny hydroxytriterpenové, hořčin, sliz, flavonoidy a minerální látky. Z rostliny se používá list a nať (před kvetením). Používá se jako koření, čerstvá se pro své citronové aroma přidává do nápojů a ovocných salátů. Z listů se vyrábí meduňkový likér. Nať se v lidovém léčitelství používá jako hypnotikum a sedativum. Velice známý je meduňkový čaj, který pomáhá při nespavosti, uklidňuje, uvolňuje a podporuje zažívání.
Své místo meduňka nachází i v aromaterapii. Působí příznivě na psychiku, kterou zklidňuje, může být až lehce sedativní, ovšem celkově zlepšuje náladu. Pomáhá s nespavostí, nechutenstvím, nadýmáním, potížemi s trávením, úzkostem i stresu. Má pozitivní vliv na fungování mozku (pomáhá se studiem), lehce podporuje růst vlasů a je to mírný antioxidant, funguje tedy proti prvním známkám stárnutí. Díky jejím antivirovým a antibakteriálním účinkům pomůže i v boji s akné.

 

Sporýš lékařský:
Bolestech hlavy způsobených psychickým napětím, při neuralgiích trojklanného nervu a nervů vycházejících z páteře.
Zlepšuje trávení, desinfikuje střeva, zlepšuje střevní mikroflóru.
Čistí ledviny a játra, zlepšuje tvorbu mateřského mléka.

 

Vrba bílá:
Bolestech, vysokých teplotách, nachlazení. Bylina velmi účinně napomáhá při chřipce, nachlazení, zánětech ledvin a močového ústrojí, zánětech žil, pocitu neklidných a těžkých nohou.
Používá se při zánětu trojklanného nervu, revmatismu, bolestech hlavy – migrénách a psychickém rozladění.
Vrba bílá není vhodná pro těhotné ženy a v akutním stavu žaludečních a dvanácterníkových vředů.
Roku 1838 byla z kůry vrby bílé poprvé izolována kyselina salicylová, z ní pak byl roku 1899 synteticky připraven aspirin.
Velmi dobrý účinek má výtažek z pupenů - gemmoterapie.

 

Popis:
Serafin s pokorou vychází z poznatků přírodní medicíny, tradiční čínské medicíny, hlubokých znalostí bylin a jejich účinků, ale také z neustálého učení se a bádání, hledání nových cest a zpětné vazby. Nabízí prostředky nejstaršího lékaře na světě, který je osvědčený tisíce let – přírody.

Napomáhá uvolnění neuralgických potíží v oblasti hlavy a zubů, přispívá k uvolnění.

 

Dávkování:
Jednu polévkovou lžíci směsi zalijeme 250 ml vroucí vody a necháme asi 10 minut vylouhovat, potom scedíme. Doporučujeme pít 2–3× denně.

 

Objem:
50 g