Obrázek převzat ze stránky apotekatcm.cz
Puškvorec:
Puškvorec obecný je léčivá rostlina, která v našich končinách nepatří na první příčky v „hitparádě“ léčivých bylinek. Je však třeba zdůraznit, že puškvorec je přesto jedna z nejúčinnějších léčivých rostlin, která byla dobře známá již před tisíciletími, ve staré Indii a Číně. Zmiňují se o něm dokonce i staré hieroglyfické texty a byl nazýván také jako svatá třtina. Do Evropy ho přivezli pravděpodobně Tataři, kteří ho považovali za rostlinu, která čistí vodu a podle nich ta, v níž roste je zaručeně pitná. Mnozí ho také přirovnávají k ženšenu – kořeni života.
Kořen puškvorce posiluje v mnoha ohledech náš organismus. Pomáhá při špatném trávení, nadýmání žaludku nebo střev, ale také při kolikových záchvatech. Prospěšný je také při dně a nemocech žláz, odhleňuje střeva a napomáhá při poruchách metabolismu.
Tato bylina také pomáhá s nechutenstvím a detoxikuje krev. Odvar z ní léčí omrzliny a špatně se hojící rány. Je také dobrá na zklidnění a relaxaci, proti některým alergiím, astmatu a dokáže pomoci se řadou dalších obtíží.
Anýz:
Bedrník anýz je jednoletá, aromatická bylina z čeledi miříkovitých (Apiaceae). Jeho semena se používají jako kořenící a léčivý přípravek. Destilací se z nich získává éterický olej pro potřeby aromaterapie. Má kořeněnou, jemně nasládlou vůni i chuť. Éterický olej se nesmí užívat vnitřně, protože je to velmi toxický a nebezpečný nervový jed. V kosmetice se používá hlavně ve výrobcích ústní hygieny, přípravcích proti kandidóze (kožním plísním) a proti vším. Funguje i jako konzervační prostředek a prodlužuje životnost výrobku. Anýzový výtažek bývá častou přísadou lihovin.
Anýz zabraňuje nadýmání, léčí se s ním koliky a křeče břicha. Stimuluje vylučovací funkce, zlepšuje vylučování slin a žaludečních šťáv, posiluje srdce a krevní oběh. Je to skvělé antibiotikum, ničí bakterie včetně obávané E. coli. Uvolňuje hlen z dýchacích cest a působí jako prevence sepsí. Používal se proti melancholii a při morových epidemiích. Mírní projevy otoků těla a odvádí z něho přebytečnou vodu. Funguje jako fytoestrogen, používá se jako přírodní náhrada hormonální terapie.
Čekanka:
Čekanka obecná je vytrvalá bylina z čeledi hvězdnicovitých (Asteraceae) dorůstající výšky 15-120 cm. V prvním roce pouze vytváří přízemní růžici řapíkatých listů. Větvená, hranatá, lysá nebo štětinatě chlupatá lodyha s kopinatými listy a zubatým okrajem se objevuje až ve druhém roce. Čekanka má jasně modré květy, jež se objevují od července do září.
Kořen čekanky je dlouhý, vřetenovitý a po naříznutí z něj vytéká mléčná šťáva. Plodem je žlutá až tmavě hnědá, vejčitá nažka. Předmětem sběru je kořen i květ a nať. Čekanka roste téměř po celé Evropě, ale i v Asii a Africe, zplaněla v Severní i Jižní Americe, Austrálii, na Novém Zélandu apod. Využívá se do čajových směsí, tinktur či jako náhražka kávy. Čekanka obsahuje sacharidy, hlavně polysacharid inulin a fruktooligosacharidy.
Dále jsou přítomny polyfenolické sloučeniny, seskviterpenickélaktony, vitaminy, minerální látky, např. vápník, hořčík, fosfor, železo, hořčina intybin, třísloviny, cholin, arginin, silici, sliz aj. látky. Kontraindikace nejsou známy, pouze se nedoporučuje užívat ji ve vysokých dávkách během těhotenství. Extrakty z čekanky neovlivňují běžně užívané léky. Dá se užívat dlouhodobě.
Pražený kořen čekanky se používá jako náhražka kávy, ale i léčivá bylina. Má spoustu pozitivních účinků na lidský organismus. Podporuje látkovou výměnu, trávení a povzbuzuje chuť k jídlu. Podává se při zácpě. Čekanka též detoxikuje a posiluje játra, žlučník a slezinu. Pomáhá při žloutence a působí proti parazitům. V oblasti trávicího ústrojí působí protizánětlivě a antibakteriálně, čistí krev a napomáhá při ledvinových či močových potížích, včetně kamenů.
Působí mírně projímavě a močopudně a podporuje laktaci. Čekanka má významné antioxidační vlastnosti díky inulinu, jenž je vlastně rozpustnou vlákninou a působí jako prebiotikum podporující zdravou střevní mikroflóru. Zvyšuje vstřebávání vápníku z potravy a posiluje imunitu. Vykazuje i protirakovinný a epigenetický efekt, je účinná zejména v případě nádorů tlustého střeva. Čekanka rovněž snižuje hladinu triglyceridů a LDL cholesterolu, krevního cukru, posiluje srdce a cévní systém. Zevně se využívá ve formě obkladů na bolavé klouby hlavně při artróze a dále při vyrážkách, ekzémech, dermatitidě, zánětech kůže, opruzeninách či vředech. Nálev nebo odvar z modrých květů slouží k výplachům při únavě očí, slzení a očních zánětech. Lze ji kombinovat s chrpou. Šťáva z kořene čekanky podporuje růst vlasů.
Popis:
Serafin s pokorou vychází z poznatků přírodní medicíny, tradiční čínské medicíny, hlubokých znalostí bylin a jejich účinků, ale také z neustálého učení se a bádání, hledání nových cest a zpětné vazby. Nabízí prostředky nejstaršího lékaře na světě, který je osvědčený tisíce let – přírody.
Výrobek obsahuje byliny a houby, které mají testy na těžké kovy, pesticidy, mikrobiologické testy, testy na radioaktivitu. Kapsle Serafin jsou čistě přírodní a svojí technologií výroby zaručují vysokou účinnost a velmi dobrou vstřebatelnost. Kapsle jsou celulózové, tedy rostlinného původu. Jsou vhodné i pro vegetariány.
Přírodní bylinné kapsle sestavené podle originální receptury, chráněné ochrannou známkou, určené na konkrétní problém.
Dávkování:
3x denně 1-2 tablety po jídle
Obsah:
90 kapslí