Obrázek převzat ze stránky apotekatcm.cz
Působení dle tradiční čínské medicíny:
Vylučuje vlhko a horko SHI/RE ze středního ohniště ZHONG JIAO, odstraňuje stagnaci potravy JI SHI a harmonizuje trávení, rozpouští hlen TAN, posiluje slezinu PI QI XU a žaludek WEI QI XU.
Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používal u stavů jako kupř.:
Pocity plnosti, nafouknutí a diskomfortu v oblasti břicha (Digestivní syndrom), kyselé zapáchající říhání z úst (Halitosis), akutní nebo chronický zánět žaludku (Ac. et chron. gastritis), nadváha z vlhka a horka (Obezita).
Popis dle tradiční čínské medicíny:
Jedná se o modifikaci originální tradiční čínské bylinné směsi SHEN LING BAO HE WAN, která je upravena na dnešní poměry. Tato bylinná směs je užívána velice často, neboť odstraňuje stagnaci potravy JI SHI ze žaludku WEI, která následně způsobuje nadýmání, pocit plnosti v břiše a špatné trávení jako je říhání, pálení žáhy nevolnost, měkká stolice apod. Obzvláště patrné jsou tyto potíže u starších lidí (trávicí systém je již "unaven") či naopak u dětí (trávicí systém ještě není rozvinut). Avšak zdá se, že v dnešní době by potřeboval tuto formuli téměř každý... Nebo znáte snad ve svém okolí někoho, kdo dodržuje všechny zásady správné výživy, stravuje se střídmě, pravidelně a v klidu?! Rovněž i byliny, obsažené ve směsi odvádí tzv. vlhké horko SHI/RE (vzniká díky dlouhodobé stagnaci potravy JI SHI) ze středního ohniště XIA JIAO, posiluje slezinu PI QI XU a žaludek WEI QI XU a harmonizuje trávení. Odblokovává i stagnaci energie čchi QI ZHI v žaludku WEI a rozprouďuje energii čchi QI ZHI v oblasti středního ohniště ZHONG JIAO.
Nepoužívat (dle tradiční čínské medicíny) v případě:
Horko RE XU z nedostatečnosti jin YIN XU. Opatrně užívat v těhotenství - tzn. jen po dobu akutní fáze nemoci, a ne déle než 1 měsíc.
Dávkování:
4 tablety 3x denně, děti od 3 let 2 tablety 3x denně, zapít vodou.
Balení:
100 tablet / 30 g (koncentrace bylin 1:5)
Složení (1 g vyroben z 5 g bylin):
Shan zha (Hloh peřenoklaný – plod)
Fu ling (Pornatka kokosová – plodnice houby)
Huang bai (Korkovník amurský – kůra)
Chen pi (Mandarinka obecná – perikarp pečený)
Bai zhu (Atraktylis velkoúborná – zdužnatělý kořen)
Hou po (Šácholan lékařský – uprav. kůra)
Cang zhu (Atraktylis vejčitá – kořen)
Gan jiang (Zázvor obecný – oddenek)
Dang shen (Pazvonek chloupkatý – kořen)
Lian zi (Lotos indický – semeno)
Yi yi ren (Slzovka obecná – semeno)
Huo xiang (Agastache vrásčitá – nať)
Jie geng (Platykodon velkokvětý – kořen)
Jian qiao (Zlatice převislá – plod)
Zhi gan cao (Lékořice – uprav. kořen)
Mikrokrystalická celulóza (MCC) 1 %