Hledat
Filtrovat
Close

Jaterní detox - tinktura ze směsi pupenů

Obrázek převzat ze stránky apotekatcm.cz

Bříza:
Bříza bělokorá je listnatá dřevina z čeledi břízovitých (Betulaceae), která dorůstá do výšky 25 m. Pochází z Evropy a Malé Asiie, u nás se vyskytuje do výšky 1000 m n.m. Kůra břízy je v mládí hnědá, posléze se změní na bílou a příčně rozpraskanou (dřevo břízy velmi dobře hoří, březová kůra hoří dokonce i mokrá). Listy a kůra obsahují flavonoidy, silice, pryskyřice, saponiny, glykosidy, vitamin C, minerální látky, organické kyseliny, betulin, cukr a třísloviny. Pupeny břízy se pak využívají v gemmoterapii (obor, který využívá sílu pupenů, v nichž je obsažen genetický potenciál rostliny). Forma užití březových listů je různá: víno, čaj, koupel, březový olej, prášek, tinktura.
Bříza pomáhá při revmatismu, vodnatelnosti, zánětech (kostí, slinivky, ledvin), dně, ledvinových kamenech,obezitě - stimuluje jaterní funkce a činnost slinivky, čímž tělo připravuje k odbourávání tukových zásob. Také detoxikuje a čistí krev. Má dezinfekční, potopudné a močopudné účinky (aniž by docházelo k dráždění ledvin). V kosmetice se využívá březový výluh jako čisticí prostředek, který uvolňuje ucpané póry a podporujeregenerační schopnosti kůže, nebo se používá jako vlasová voda, kterou se oplachují umyté vlasy (posiluje vlasové kořínky a je vhodná pro všechny vlasové odstíny). Nedoporučuje se překračovat doporučené dávkování a dlouhodobě užívat březové listy, neboť může docházet k rozpadu červených krvinek.

 

Měsíček:
Měsíček lékařský je rostlina z čeledi hvězdnicovitých (Asteraceae). Najdeme ho také pod názvem anglický marigold, často se zaměňuje s francouzským marigoldem (Tagetes patula), se kterým ovšem nemá nic společného. Měsíček lékařský je jedlá léčivá rostlina původem z Evropy, přezdívaná jako "šafrán chudáků". Nejčastěji se s měsíčkem můžeme setkat jako s barvivem žluté barvy, bylinkou v podobě čaje nebo koření a olejového či vodného macerátu. Je vhodný i na tu nejcitlivější pokožku, ale nedoporučuje se užívat ho během těhotenství, kojení nebo při užívání léků se sedativními účinky.
Měsíček lékařský vykazuje značné protizánětlivé schopnosti, také je antibakteriální, antiseptický, protivirový, protiplísňový, baktericidní a antioxidační. Na pokožku má extrémně zklidňující, hojivé, léčivé, regenerační a anti-aging účinky, snižuje otoky, pomáhá obnovit kožní tkáň a tvorbu kolagenu, chrání před působením volných radikálů a následným poškozením pokožky. Zastavuje krvácení a ulevuje od bolesti namožených nebo zatuhlých svalů. Jeho využití je tedy velmi širokospektrální: vhodný na ekzémy, lupénku, plísně, drobná poranění, lokální alergické reakce, popáleniny od slunce, opruzeniny, bodnutí hmyzem, popraskané rty, křečové žíly, hemoroidy, teploty nebo krvácení z nosu. Doporučuje se hlavně na dětskou, citlivou, podrážděnou, suchou nebo zánětlivou pokožku.

 

Jalovec obecný:
Revmatu, bolestech kloubů a páteře. Zlepšuje trávení a vylučování žluče.   Velmi dobře působí ve formě výtažku z mladých výhonů - gemmoterapie, kdy regeneruje játra a jaterní buňku. V této formě má příznivý vliv na ledviny při jejich zánětu. Ve formě bylinného čaje se nesmí používat při potížích s ledvinami. Zevně působí zlepšení prokrvení a urychluje hojivé procesy.

 

Rakytník:
Vhodný pro regulaci krevního oběhu, při kožních onemocněních, stimuluje činnost jater a plic, čistí organismus, rozpouští hleny, vhodný při revmatismu.

 

Popis:
Serafin s pokorou vychází z poznatků přírodní medicíny, tradiční čínské medicíny, hlubokých znalostí bylin a jejich účinků, ale také z neustálého učení se a bádání, hledání nových cest a zpětné vazby. Nabízí prostředky nejstaršího lékaře na světě, který je osvědčený tisíce let – přírody.

Podílí se na normálním stavu a činnosti jater, jejich detoxikaci, na regeneraci organismu a přirozeném trávení.

 

Dávkování:
1 kapka na 1 kg tělesné hmotnosti, rozdělit na 2–3 dílčí dávky za den

 

Objem:
50 ml