Hledat
Filtrovat
Close

Kozinec - instantní prášek

Obrázek převzat ze stránky apotekatcm.cz

Popis:
Nejmodernější technologie výroby umožňující Kaiseru šetrné zpracování bylin tradičním vodním vývarem jsou vhodně doplněny přímo o Kaiserem vyvinuté a patentované zařízení pro jímání éterických látek během varu. Takto zachycené jemné a prchavé substance se následně vracejí do koncentrátu před prováděním granulace. Samozřejmostí je autentizace surovin pomocí TLC a HPLC.

 

Kozinec:
Kozinec podporuje imunitní systém - působí přímo na aktivaci imunitních buněk - makrofágů. Je významným adaptogenem a antioxidantem. Přispívá k udržení normálních funkcí kardiovaskulárního systému, krevního oběhu a tlaku, cévní soustavy a normalizuje hladinu krevního cukru.
Má vliv na normální funkci močového měchýře, vylučovací funkci ledvin a tiší (pre)menstruační a menopauzální příznaky. Kozinec blanitý podporuje pohyblivost spermií, je doporučován párům snažícím se o početí.

 

Dávkování:
0,1-0,4 g denně. Koncentrovaný prášek rozmíchat ve vlažné vodě a vypít, ideálně na lačný žaludek nebo alespoň 15 - 30 minut před jídlem.

 

Balení:
20 g prášku.

 

Složení:
Kozinec

 

Upozornění:
Není určeno jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu při pokojové teplotě, nevystavujte slunečnímu záření. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Dle TČM neužívat při: nachlazení, stavech plnosti, stavech stísnění (ganqiyu, xueyu), horkosti (neire, xuere, huowang) a xiajiao xuhan.

Nepoužívat po 3. měsíci těhotenství (může snižovat množství plodové vody).

Blogové příspěvky, kde je zmíněn tento produkt
Stagnace čchi jater a blokáda
Nedostatek čchi a horkost v ohni jater mohou být způsobeny emočním vypětím, přepracovaností a nesprávnou stravou. Projevy zahrnují blokády jater, noční přemítání, bolesti hlavy a trávicí potíže. Cvičení qi kung a strava s dobře stravitelnými jídly pomáhají posilovat čchi a střed. Vyhněte se alkoholu a ostrým, horkým potravinám, které podráždí játra.
Podzim z pohledu čínské medicíny
Podzim je obdobím očisty a posílení těla. Doporučuje se používat byliny a potraviny, které vyživují plíce a tlusté střevo. Chlad a chladný vítr mohou způsobit různá onemocnění. Doporučuje se pít prohřívací tekutiny a jíst potraviny s mírně pálivou chutí.
Velká podzimní slezinová dietetika
Tento článek se zaměřuje na posílení sleziny v období přelomu podzimu a zimy. Během této doby je vhodné upravit stravovací návyky a zvolit potraviny, které podporují zdraví sleziny. Uvádím několik doporučení: Omezte konzumaci surových potravin a šťáv, jelikož mohou v této fázi zatížit slezinu. Prvek země, spojený s tímto obdobím, můžete posílit konzumací potravin jako je celer, kopr, vojtěška a další. Doporučuje se také zařadit potraviny, které podporují krvetvorbu, jako je červená řepa.