Hledat
Filtrovat
Close

Ledviny a močový měchýř - tinktura ze směsi pupenů

Obrázek převzat ze stránky apotekatcm.cz

Zlatobýl:
Bývá základem ledvinových čajů. Působí močopudně a dezinfekčně. Taktéž rozpouští ledvinové kameny. Léčí zvětšenou prostatu. Celík dále snižuje lámavost cévních kapilár (fragilita kapilár), a proto slouží jako lék stařecké demence a aterosklerózy. Zevně se používá jako obklad na špatně se hojící rány a ekzémy. Z celíku se připravuje i mast na různé kožní problémy. Koupele z nálevu celíku se používají ke zlepšení pohyblivosti po úrazech. V gynekologii se užívá k výplachu pochvy.

 

Lichořeřišnice větší:
Zánětech horních cest dýchacích a v urogenitální oblasti. Bylina působí proti virům a bakteriím. Působí proti streptokokům, stafylokokům, e-coli, některým druhům salmonel. Je velmi účinná při zánětu močového měchýře, gynekologických zánětech, výtocích, chřipce, angině, nachlazení, zánětech ledvin, zánětech čelních dutin a horních cest dýchacích. Je vhodná i pro děti, těhotné a kojící ženy. Velmi rychlá a účinná forma je tinktura z pupenů – gemmoterapie.

 

Bez černý:
Bez černý je listnatý keř rostoucí do výšky 7-10 m. Je rozšířen hlavně v Evropě a také v jihozápadní Asii. U nás se vyskytuje na loukách, zahradách, kolem plotů, na okrajích lesů, hájů a luk. Kvete v bohatých soukvětích v červnu a červenci. Květy mají žlutobílou barvu v odstínech slonové kosti. Plodem jsou malé, černé, kulaté, lesklé bobule - bezinky. Černý bez má široké využití v léčitelství, farmacii i potravinářství. V oblasti léčitelství má černý bez velký význam. V dávných dobách byla tato rostlina považována za všelék, používal se k léčení velké škály neduhů. Léčebné účinky májí kořen, list, květ i plod. Květ obsahuje silici, sambunigrin, glykosid, rutin a tříslovinu. Zralý plod obsahuje organické kyseliny, vitamin A a C, silice, cukr. Celá rostlina obsahuje fytoncidní látky, které účinně působí proti bakteriím a mnohým houbám.

Z listů se připravuje čaj, který čistí krev. Zevně lze listy použít jako obklady na místa postižená revmatismem. Listy a kůra jsou ovšem jedovaté. Listy obsahují toxický glykosid sambucinigrin a alkaloid sambucin. Kůra obsahuje třísloviny, alkaloidy a pryskyřice, které působí značně drasticky - může dojít k otravě, která se projevuje silným zvracením, průjmem, nechutenstvím a celkovou slabostí. Stejné příznaky se mohou objevit i při předávkování bezovými plody. 

Čerstvé plody bezu černého mají projímavé účinky, sušením či tepelným zpracováním se tento jev ztrácí. Ze sušených květů se připravuje čaj, který pomáhá při prochlazení. Má potopudné a močopudné účinky, ničí bakterie. Zevně se květ používá jako přísada inhalačních směsí při bolestem hlavy, uší a zubů. Sirup či odvar z nich tlumí bolesti nervového původu, podporuje imunitu ačistí tělo od škodlivin. Šťáva z bezu černého podporuje normální funkci imunitního systému. Z plodů lze připravit všeobecně dobře známé bezinkové víno, či likér.

Ke kosmetickým účelům se používá např. výluh z květů k omývání problematické pleti. Květy bezu mají rovněž zklidňující účinky na pleť. Sušené květy (umixované s vodou) lze použít i jako základ pro zklidňující masku na pleť. Bez se také používá do uklidňujících a posilujících koupelí.

 

Černý rybíz:
Listy působí proti revmatu, při cévních onemocněních, podporují funkci ledvin a močového měchýře. Plody obsahují velké množství vitamínů, minerálů a dalších pozitivních látek potřebných k celkové rekonvalescenci těla. Bylina působí proti otokům, podporuje snižování tělesné hmotnosti,snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Zvláštní účinek má výluh z pupenů – gemmoterapie, jeho působení prokazuje kortikoidový efekt. Snižuje záněty v organismu, působí proti alergickým reakcím, svědivému ekzému, silně posiluje imunitní systém. Snižuje otoky, revmatické projevy, záněty v oblasti uší, mandlí a krku.

 

Brusinka obecná:
Zánětech močového měchýře, ledvin a močového ústrojí. Dobře působí při inkontinenci, slabém močovém měchýři.
Napomáhá při infekčních průjmech, zlepšuje střevní peristaltiku.
Účinné látky se lépe uvolňují do výluhu – tinktury, která je účinnější než čaj. Plody se mohou terapeuticky užívat maximálně dva měsíce.
Tinktura z pupenů – gemmoterapie je nejúčinnější forma použití této byliny. Působí při chronických zánětech močového měchýře a močového ústrojí, při zánětech prostaty, potížích s močením a dostatečným vyprazdňováním močového měchýře.

 

Vřes:
Zánětech ledvin, močových cest, ledvinových kaméncích. Bylina desinfikuje močové ústrojí, působí při zánětu ledvinové pánvičky, odvodňuje, vylučuje kyselinu močovou z těla, takže dobře působí při dně a revmatismu.
Působí dobře i při gynekologických zánětech a trávicích potížích.
Velmi silný účinek vykazuje výluh z poupat – gemmoterapie, která mimo jiné silně zvyšuje imunitu a podporuje doléčování karcinomů v oblasti ledvin močového ústrojí a prostaty.

 

Popis:
Serafin s pokorou vychází z poznatků přírodní medicíny, tradiční čínské medicíny, hlubokých znalostí bylin a jejich účinků, ale také z neustálého učení se a bádání, hledání nových cest a zpětné vazby. Nabízí prostředky nejstaršího lékaře na světě, který je osvědčený tisíce let – přírody.

Napomáhá přirozené činnosti močových cest, u mužů také prostaty. Přispívá k očistě a celkovému stavu organismu.

 

Dávkování:
1 kapka na 1 kg tělesné hmotnosti, rozdělit na 2–3 dílčí dávky za den

 

Objem:
50 ml