Hledat
Filtrovat
Close

Medvědicová směs

Obrázek převzat ze stránky apotekatcm.cz

Medvědice lékařská:
Medvědice lékařská je zakrslý, v Česku velmi vzácný a zákonem chráněný, stálezelený keř z čeledi vřesovcovitých. Někdy se u nás pěstuje pro léčebné účely, ale většinou je dovážena ze severu. Medvědice prospívá na slunných a vlhkých rašeliništích a vřesovištích, na mírně kyselých, písečnatě hlinitých až kamenitých půdách. Je velice odolná proti vysychání půdy, protože zakořeňuje do hloubky až 1 m. Vyskytuje se také v horských oblastech až do výšky 2500 m n. m. na skalnatých náhorních loukách či ve světlých borových lesích a křovinách, často v porostech brusnice borůvky. Může se dožít až sta let.
Přípravky z medvědice působí diureticky a antisepticky na močové cesty, a proto se užívají zejména při zánětech ledvin a močového měchýře, při ledvinových nebo žlučníkových kamenech a při dně. Medvědice obsahuje látky, které zklidňují sliznice, a tlumí tak projevy zánětu. Látky v ní také působí na pH moči, které zvyšují, a přispívají tak pro prevenci vzniku močových kamenů. V lidovém léčitelství se doporučuje užívat listy medvědice i při hematurii, vodnatelnosti, cukrovce a tuberkulóze ledvin. V důsledku vysokého obsahu tříslovin droga účinkuje i adstringentně (má stahující efekt). Medvědici nelze užívat dlouhodobě a ve velkém množství, hrozí nebezpečí poškození jater. Neměli by ji užívat děti do 5 let, těhotné a kojící ženy a lidé s onemocněním jater.

 

Popis:
Medvědicová směs obsahuje byliny, které přispívají k udržení normální činnosti močového měchýře, ledvin (medvědice, bříza) a dolních cest močových (třapatka, vrbovka). Podílí se na vylučování vody z organismu ostrop Napomáhají udržovat imunitní systém, tedy přirozenou obranyschopnost organismu (medvědice, ostropestřec, zlatobýl, bříza) a přispívají k zachování normální funkce prostaty (zlatobýl, vrbovka).

Medvědicová směsdezinfekční účinek v urologickém systému. Výborně doplňuje lékovou terapii (doporučujeme konzultaci s lékařem).

 

Doporučené dávkování:
2–5 ml (2–5 čajových lžiček) rozmíchejte ve 100–250 ml teplé nebo vlažné vody či slabého čaje. Nedoporučujeme používat minerální ani perlivou vodu.

Určeno k pití po naředění. Doporučené ředění pro nealkoholický nápoj je 1:80. Sediment bylinného původu je přirozenou vlastností výrobku.

 

Objem:
100 ml

 

Upozornění:
Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Tento produkt byl uveden na trh jako doplněk stravy. Nejedná se o lék a nemá schválené léčivé účinky. Není určen jako náhrada pestré stravy. Není určeno dětem do 3 let. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Blogové příspěvky, kde je zmíněn tento produkt
Kopřiva dvoudomá z pohledu čínské medicíny
Kopřiva je rostlina s chutí neutrální a povahou chladnou. Její silné diuretické působení odvádí vlhké horko z těla a pomáhá zatuhlým kloubům. V léčitelství se využívá při bolestech močového ústrojí a kombinuje s dalšími bylinami. Mladé kopřivové listy jsou bohaté na živiny a vhodné pro anemii. Semena a kořen mají také léčebné účinky. Kombinace evropských a čínských herbářů může přinést zajímavé výsledky.
Záněty močového měchýře z pohledu tčm
Nemůžete si užít léto kvůli neustálým problémům se zánětem močového měchýře? Je čas se vyhnout tomu trápení s pomocí tradiční čínské medicíny! Záněty mohou být důsledkem špatných stravovacích návyků nebo prochladnutí. Vybavte se vědomostmi a přírodními metodami, které vám pomohou tuto potíž zvládnout. Naším nejnovějším článkem vás provedeme krok za krokem, jak si můžete připravit vlastní odvar nebo kdy navštícít praktika čínské medicíny. Kdy kombinovat tradiční české byliny s principy čínské medicíny.