Hledat
Filtrovat
Close

Návrat rysa ostrovida (183)

Obrázek převzat ze stránky apotekatcm.cz

Působení dle tradiční čínské medicíny:
Zlepšuje zrak, vyživuje a posiluje nedostatečný jin jater a ledvin GAN/SHEN YIN XU, vyživuje nedostatečnou krev jater GAN XUE XU, vyživuje nedostatečnou esenci ledvin SHEN JING XU, stahuje vzestup jaterního jang GAN YANG SHI.

 

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů jako kupř:
-rozostřené vidění
-únava očí z počítače
-krátkozrakost (Myopia)
-dalekozrakost (Hypermetropia)
-šedý zákal (Katarakta)
-zelený zákal (Glaukom)
-zánět očního nervu (Neuritis Optica)
-vysychání očního nervu (Atrophia nervus Opticus)
-syndrom suchého oka (Sicca syndrom)
-centrální retinopatie (Retinitis centralis)

 

Popis dle tradiční čínské medicíny:
Jedná se o modifikaci originální tradiční čínské bylinné směsi QI JU DI HUANG WAN, která je upravena na dnešní poměry. Základem této směsi jsou byliny, jež vyživují jin ledvin a jater SHEN/GAN YIN XU, a navíc je tato směs obohacena o byliny, jež tzv. projasňují, pročišťují, posilují a vyživují oči a zrak. Nedostatečnost jin ledvin a jater SHEN/GAN YIN XU si můžeme dle čínské medicíny představit jako nedostatek či ubývání oleje v motoru, který pak nejede na plný výkon, přehřívá se a ve finále se může i zadřít. K typickým projevům této nedostatečnosti patří mírné závratě, bolesti hlavy, hučení či pískání v uších, rozostřený zrak, zatmívání se před očima, mžitky před očima, slzení při větru, pocit sucha a drhnutí v očích, světloplachost, šeroslepost, únava očí či bolesti za očima. K vyčerpání ledvinového a jaterního jin SHEN/GAN YIN XU dochází především u žen, neboť součástí jin YIN je i krev XUE, a ta jak známo obzvláště u žen má vždy tendenci ubývat (menstruace, hormonální antikoncepce, porody, kojení apod.), stejně tak i jednostranná či dlouhodobá fyzická nebo zvláště pak psychická práce bez dostatečné a řádné regenerace, spánku či dovolené. Podobně i nepravidelná životospráva, nárazové stravování, hladovění či přejídání, jezení na noc apod. nevytváří a nedoplňuje jinové rezervy. Rovněž dlouhodobé čtení, navíc umocněno nedostatečným osvětlením, vede k oslabení jin YIN XU. Stejně tak sledování televize, práce s počítačem či mobilem apod. více než 2 hodiny denně stačí k tomu, aby si organismus musel již sáhnout do svých jinových rezerv a vzniká tak pomalu, ale jistě stav ubývající jinové esence, tedy nedostatku jakéhosi oleje života či vosku na naší životní svíčce. Není divu, že tolik dětí a mladých lidí pak nosí brýle, hlavně pak děvčat (navíc v kombinaci s hormonální antikoncepcí dochází k umocnění tohoto nedostatečného stavu jin YIN XU). Dle čínské medicíny by měli tito lidé (pracující s PC, TV apod.) preventivně denně doplňovat si svůj jinový olej v podobě kupř. této směsi, a to v dávce minimálně 4 tablety každé ráno k snídani (optimální dávka je 3 x 4 tablety denně) či užíváním černého sezamu 1 kávové lžičky 1 x denně (nutno jej dát na 15 min do 1 dcl vody nabobtnat a pozřít i s vodou a pak řádně rozkousat).

 

Nepoužívat (dle tradiční čínské medicíny) v případě:
Nedostatečnost čchi sleziny PI QI XU s průjmy a trávicími potížemi. Neužívat současně s léky na ředění krve (Warfarin, Anopyrin,...).

 

Dávkování:
4 tablety 3x denně, děti od 3 let 2 tablety 3x denně, zapít vodou.

 

Balení:
100 tablet / 30 g (koncentrace bylin 1:5)

 

Složení (1 g vyroben z 5 g bylin):
Gou qi zi (Kustovnice čínská – plod)
Huang qi (Kozinec blanitý – kořen)
Bai ji li (Kotvičník zemní – plod)
Jue ming zi (Skořice Cassie – semeno)
Sang ye (Morušovník bílý – list)
Fu pen zi (Ostružiník maliník – plod)
Tu si zi (Kokotice čínská – semeno)
We wei zi (Schizandra čínská – plod)
Mikrokrystalická celulóza (MCC) 1 %