Hledat
Filtrovat
Close

Harmonie jater

Obrázek převzat ze stránky apotekatcm.cz

Objevte náš nový čaj Harmonie Jater , unikátní směs čínských a českých bylin. Harmonie jater primárně přispívá k :

- normální funkci jater 

Využíváme naše dlouholeté znalosti čínských bylin , které kombinujeme s výběrem známých prosperujících českých bylin. Tradiční čínské medicíně se věnujeme už přes 20 let , za tu dobu jsme zkusili nespočet bylin a dali dohromady skvělou směs pro podporu a vitalitu jater. Zkuste Harmonii jater a objevte jak kombinace českých bylin mohou podpořit vaše zdraví a pohodu. 

 

Řepík:
Řepík má velké léčivé účinky při všechzánětech v krku,ústech, v hrtanu. Měli bychom na tuto rostlinu pamatovat při angíně (zánět mandlí), onemocnění krku, skorbutu (kurděje) a zápalech sliznice dutiny ústní. Lidé, kteří při svém povolání hodně hovoří nebo zpívají a majípřetížené hlasivky, by měli denně preventivně kloktat řepíkem.
Listy dobře účinkují při chudokrevnosti, ranách a s úspěchem se užívají při revmatismu, bolestech v kříži (hexenšus), těžkostech při trávení, tvrdnutí jater a při chorobách sleziny. Denně se pijí až dva šálky čaje.

 

Rozmarýn:
Listy rozmarýnu obsahují řadu účinných látek, mezi něž patří:

  • Silice: V listech rozmarýnu se nachází silice, jako je verbenon, borneol, cineol, kafr, limonen a další. Tyto složky přispívají k charakteristické vůni a léčivým účinkům rozmarýnu.
  • Flavonoidy: Mezi flavonoidy v rozmarýnu patří luteolin, apigenin, diosmetin a další. Tyto látky mají antioxidantní vlastnosti a přispívají k ochraně buněk před volnými radikály.
  • Diterpenové hořčiny: Rozmarýn obsahuje diterpenové hořčiny, jako je pikrosalvin, rosmanol, rosmadial a další. Tyto látky mají protizánětlivé a antioxidantní účinky.
  • Kyselina ursulová, oleanová, kávová, chlorgenová a rozmarýnová: Tyto kyseliny přispívají k léčivým účinkům rozmarýnu, včetně protizánětlivých a antioxidačních vlastností.
  • Třísloviny: Rozmarýn obsahuje třísloviny, které mají adstringentní a protizánětlivé účinky.
  • Další cenné látky: Kromě výše uvedených složek obsahuje rozmarýn i další cenné látky, které přispívají k jeho léčivým účinkům.

Tyto složky přispívají k rozmanitým zdravotním přínosům rozmarýnu a jeho využití v tradiční a alternativní medicíně.

 

Rozrazil lékařský:
Vysoké hladině cholesterolu v krvi, rozrušuje močové, ledvinové a žlučové kaménky.
Bylina podporuje tvorbu trávicích enzymů slinivky, čistí krev, působí při kožních potížích a při astmatu.
Bylina zlepšuje proudění lymfy v lymfatických cestách, dobře působí i při migrénách.

 

Jablečník:
Jablečník je univerzální bylina. Jako všechny  hořké byliny se hodí proléčení žaludečních problémů. Tlumí křeče v trávicím traktu. Zvyšuje vylučování trávicích šťáv a žluči. Léčí játra i žlučník. Pomáhá při průjmu.
Podporuje práci srdce, odstraňuje srdeční arytmii. Užívá se při zánětech lymfatických žláz. Je dobrým lékem i při suchém kašli a při bronchitidě.  

 

Pampeliška:
Odstraňuje svrbění kůže,lišeje a vyrážky, vylepšuje žaludeční šťávy a pročišťuje žaludek od všelijakých usazených látek. Čerstvé stvoly mohou bezbolestné rozpustit žlučníkové kameny, regulují činnost jater a žlučníku. Pampeliška obsahuje kromě minerálních solí i léčivé látky, které jsou důležité při léčení chorob látkové výměny (metabolismu). Pro své krev pročišťující účinky pomáhá i při dně a revmatismu. Jestliže se kúra s čerstvými stvoly dodrží čtyři týdny, ustoupí i otoky žláz. Pampeliška se s úspěchem užívá i při žloutence a chorobách sleziny.  
Jedí-li se čerstvé kořeny pampelišky nebo se pije čaj z usušených, tak pročišťují krev, napomáhají trávení, podporují pocení a močení, působí povzbudivě. Jsou vynikajícím prostředkem proti husté krvi. Všechny knihy o léčivých rostlinách píší, že ženy používají nálev z kořene a stvolů pampelišky jako zkrášlující prostředek. Umývají si tvář a oči a věří, že se jim tvář zjasní. Pampeliška patří k rostlinám, které ani v zimě neodpočívají a rostou i ve studeném období.

 

Chmel:
Humulus Lupulus, česky chmel otáčivý, je stejná rostlina, ze které se vyrábí i pivo a patří do konopovité čeledi. Z chmelu se do kosmetiky využívají jen jeho šištice, z nich vzniká zpravidla extrakt. Ten má silné konzervační účinky, mohl by proto fungovat i jako antioxidant. Obsahuje spoustu minerálů, vitaminy řady B a látky podobné ženským hormonům, potenciálně tak může pomoci s regulací menstruačního cyklu.
V podobě čaje má mírné sedativní až narkotické účinky, pomáhá s nechutenstvím a nespavostí, je močopudný a uvolňuje svalovou tenzi. Na pleť má zklidňující účinky, je antimikrobiální, protizánětlivý, lehce dezinfekční, tonizující a zjemňující. Pleť je po aplikaci vláčnější a jemnější. Chmel nepatří mezi alergeny a v kosmetickém průmyslu nepředstavuje žádné riziko pro zdraví člověka.

 

Použití:
2,5 gramů směsi zalijte vroucí vodou a nechte louhovat 7-10 minut. Podávejte 2-3 šálky čaje denně . Doporučujeme dosladit medem . 

 

Balení:
60g

 

Upozornění:
Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Skladujte na suchém a temném místě při pokojové teplotě a v uzavřeném obalu . Tento doplňek neslouží jako náhrada pestré stravy. Uchovávejte mimo dosah dětí . Není určeno dětem do 3 let, těhotným a kojícím ženám.

Blogové příspěvky, kde je zmíněn tento produkt
Cordyceps v zimě a ochrana ledvin
Zjistěte, proč je Cordyceps v tradiční čínské medicíně považován za poklad pro zdraví, zejména v zimě. Jak posiluje imunitu, ledviny a plíce? Kdy je jeho užívání vhodné a kdy se mu raději vyhnout? To vše se dozvíte v našem článku!
Únava a chronický únavový syndrom z pohledu tradiční čínské medicíny
Únava může být signálem hlubší nerovnováhy v těle, zejména pokud neustupuje ani po odpočinku. Tradiční čínská medicína ji spojuje s nedostatkem životní energie Qi, oslabením orgánů a nerovnováhou Yinu a Yangu. Článek přináší pohled na příčiny únavy i chronického únavového syndromu a nabízí možnosti léčby pomocí bylin, stravy a změny životního stylu.
Jaro a obtíže z pohledu tradiční čínské medicíny
Alergická rýma je běžným problémem mnoha lidí a způsobuje nepříjemné příznaky, jako je ucpaný nos, kýchání a slzení očí. Z pohledu tradiční čínské medicíny je alergická rýma spojena s nedostatečností obranného systému vrstvy tzv. wei qi v dráze ledvin a plic a s usazením chronického větru v nose. V tomto článku se podíváme na přístup TČM k léčbě alergické rýmy a jak můžeme posílit naše tělo, abychom předešli alergickým reakcím.
Děti a stres
Tento článek se zabývá tím, jak pomoci dětem při přechodu do školy a změně prostředí. Podle čínské medicíny může reakce dětí na tuto změnu souviset s nerovnováhou v těle, a to především v oblasti jater a krve. Autor článku navrhuje, že cvičení a fototerapie tčm mohou pomoci dětem zvládnout stres a úzkost spojené s touto změnou. Důležitá je také komunikace s dětmi a posílení jejich sebevědomí. Autor varuje před nadměrným používáním mobilů a sociálních sítí, které mohou omezit kreativitu a čas strávený s rodinou.