Hledat
Filtrovat
Close

Parazit kapky

Obrázek převzat ze stránky apotekatcm.cz

Hřebíček:
Nejčastěji se podává formou éterického oleje s dávkováním po kapkách či formou lihové tinktury s dávkováním okolo 10 kapek. Můžeme podávat i formou prášku obyčejně 2 krát denně na špičku nože před jídlem. Hřebíčková silice znamenitě tlumí citlivost a bolestivost zubního nervu. Hřebíčkovým čajem či tinkturou z něj lze s úspěchem vymývat nehojící se zahnisané rány a bolestivé kožní infekce. Tinkturou můžeme i promazávat revmatické projevy či dnu. Hřebíčkový olej v aromalampě desinfikuje dýchací cesty a léčí průduškové záněty. Podle zkušeností ajurvédy je to, že povzbuzuje činnost srdce.
Hřebíček působí velmi příznivě a i jako účinná prevence před vznikem paradontózy a zubního kazu. Pro tyto účely je výborná hřebíčková tinktura: 10 g hřebíčku a asi polovinu větší tyčinky skořice naložíme do 0,5 litru lihu (alespoň 60%) a necháme nejméně 14 dní uzavřené na teplém místě louhovat. Potom tekutinu přecedíme a uschováme v tmavé uzavřené láhvi. Tinkturou si pravidelně 2x denně vyplachujeme a masírujeme dásně.
Stejně účinně jako tato ústní tinktura a současně i kvalitní osvěžovač dechu může sloužit i hřebíčkový olej. Stačí jedna kapka tohoto éterického oleje do sklenice vody. Tento olej pomáhá také proti bolestem zubů. Při potížích se namočí kousek vaty a pak se s ním ošetří zub, můžeme do zubu i vložit.

 

Levandule (Lavender):
Levandule lékařská je aromatická rostlina z čeledi hluchavkovitých (Lamiaceae), která patří mezi neojblíbenější a nejznámější druhy i přesto, že existuje kolem 40 druhů levandulí. Esenciální olej z levandule se může chovat jako alergen a mírně podráždit pokožku citlivějších jedinců. Ti kteří nemají alergii na levanduli, ji mohou naopak využít na zklidnění alergických reakcí (například při štípnutí hmyzem).
Levandule lékařská je známá pro své zklidňující schopnosti, které se projevují i na psychice člověka při bolestech hlavy, nervozitě, závratích, depresích, nespavosti a s tím související snížení krevního tlaku. Člověka zároveň energizuje apozdvihuje ducha celkovým zlepšením nálady. Na pokožku má hojivé účinky, výborně se uplatní naslabší popáleniny (i od slunce), může zabránit vzniku puchýře, minimálně však urychlí dobu hojení a jizvy nebudou tak viditelné. Je antiseptická, antibakteriální a protizánětlivá. Hodí se na všechny typy pleti (i ekzematické, trpící lupenkou nebo dermatitidou). Levandule podporuje tvorbu nových buněk, má regenerativní účinky a je tak vhodná i na starší pleť. Mimo jiné ulevuje od bolesti svalů a revma.

 

Pelyněk:
Jako léčivá bylina byl pelyněk dobře známý již ve starověkém Egyptě a Řecku a od té doby se stále využívá jeho hořkosti. Je to vůbec nejvíce hořká rostlina, a to ji předurčuje především k léčení žaludku a celého trávicího ústrojí. Pelyňkový čaj pomáhá při zkaženém a otráveném žaludku, osvědčuje se proti zvracení, zánětu, nechutenství, při poruchách tvorby žaludeční kyseliny, při nemocech jater, žlučníku a dvanácterníku. Odstraňuje křeče trávicí soustavy způsobené nadměrnou plynatostí.
Pelyňkový čaj má i protizánětlivé účinky, posiluje při chřipce a prochladnutí, vyhání střevní parazity.

 

Řemdihák svazčitý (Vilcacora):
Vilcacora obsahuje speciální alkaloid izopteropodin, který dokáže silně aktivovat i velmi oslabený imunitní systém a povzbudit tak organismus k boji proti nemocem. Léčivé účinky jsou již potvrzeny mnohými lékaři a příznivé posudky každým dnem přibývají. Vilcacora je účinná při zánětlivých onemocněních, oparu, astmatu, žaludečních vředech a své nezastupitelné místo má při léčbě rakoviny. Užíváním vilcacory dochází k zániku novotvarů a růstu nádorů, což je skvělá zpráva v oblasti léčby nádorových onemocnění.
Zdůraznit musíme i preventivní účinek vilcacory, protože jak již bylo řečeno, posiluje imunitní systém a ten se pak stává mnohem odolnější vnějším vlivům.

 

Česnek medvědí:
Bylina má silné antibiotické účinky, působí proti hnilobnému kvašení ve střevech. Dobře působí při bakteriálním průjmu, infekci střev, také působí na některé druhy streptokoků a styfylokoků. Desinfikuje trávicí trakt, působí proti parazitům v trávicím traktu.  Velmi účinně snižuje krevní tlak, dobře působí na snížení hladiny cholesterolu v krvi. Nejlepší účinek má výluh z poupat – gemmoterapie.

 

Popis:
Bylinné kapky s.r.o. je specializovaný výrobce přírodních tinktur z léčivých rostlin. Společnost nabízí pět produktových řad, včetně Pavlových kapek a BIO tinktur. Používají nejkvalitnější český lih a léčivé rostliny sbírají z nezatížených lokalit. Klade důraz na návrat k původním výrobním postupům a zdůrazňuje výsledky a spokojenost zákazníků. Cílem je poskytovat nejvýhodnější poměr cena/kvalita na českém trhu.

 

Dávkování:
3x denně 20 kapek. Nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy.

 

Balení:
50 ml