Hledat
Filtrovat
Close

Pórnatka - ruličky

Obrázek převzat ze stránky apotekatcm.cz

Pórnatka:
Pórnatka kokosová má korovité plodnice s hlízovitým tělem a velikost velkého kokosového ořechu. Poria roste na kořenech některých borovic v nejteplejších oblastech Číny, Japonska a dalších oblastí. Američtí indiáni dělali z pórnatky druh chleba. Poria je zmiňována již v čínské Knize písní z 11. století př. n.l.

Z pohledu tradiční čínské medicíny:
Posiluje "PI" (PI je označení při qi sleziny - PORIA představuje pro slezinu ideální kombinaci účinku - posiluje ji a zároveň odvádí vlhkost).
Uklidňuje ducha "SHEN" (zneklidnění ducha SHEN vede k nespavosti, nervozitě, vyčerpanosti a bušení srdce).

Tropismus:
Srdce, slezina, ledviny (plíce, tenké střevo).

Popis:
V Číně se užívá ve stravě mnoho prostředků a přípravků, jejichž použití a způsob přípravy nejsou u nás zatím zcela běžné. Jedním z nich je i tento, nelze ho konzumovat jako základní potravinu, ale pouze jako potravinu doplňkovou.

Složení:
Pórnatka (Fuling juan)

Dávkování:
Maximální dávka 5g denně. Bylina odvádi Shi a RE.

Způsob přípravy:
Připravte si cca 1/4 litru vody na vývar a přidejte odměřené množství. Vařte asi 5 - 10 minut na mírném ohni. Vývar s kousky je možno přidávat do jídel čínského charakteru.

Doporučujeme dodržet tradiční způsob přípravy:
Nepoužívat kovové předměty během celé doby přípravy, tj. využít skleněné či kameninové nádoby, dřevěné pomůcky apod.

Upozornění:
Skladujte v suchu a temnu při pokojové teplotě, mimo dosah dětí.

Balení:
50g

Blogové příspěvky, kde je zmíněn tento produkt
Velká podzimní slezinová dietetika
Tento článek se zaměřuje na posílení sleziny v období přelomu podzimu a zimy. Během této doby je vhodné upravit stravovací návyky a zvolit potraviny, které podporují zdraví sleziny. Uvádím několik doporučení: Omezte konzumaci surových potravin a šťáv, jelikož mohou v této fázi zatížit slezinu. Prvek země, spojený s tímto obdobím, můžete posílit konzumací potravin jako je celer, kopr, vojtěška a další. Doporučuje se také zařadit potraviny, které podporují krvetvorbu, jako je červená řepa.
Záněty močového měchýře z pohledu tčm
Nemůžete si užít léto kvůli neustálým problémům se zánětem močového měchýře? Je čas se vyhnout tomu trápení s pomocí tradiční čínské medicíny! Záněty mohou být důsledkem špatných stravovacích návyků nebo prochladnutí. Vybavte se vědomostmi a přírodními metodami, které vám pomohou tuto potíž zvládnout. Naším nejnovějším článkem vás provedeme krok za krokem, jak si můžete připravit vlastní odvar nebo kdy navštícít praktika čínské medicíny. Kdy kombinovat tradiční české byliny s principy čínské medicíny.
Oheň v čínské medicíně: Symbolika, Energetika a Terapeutické pohledy
Objevte sílu ohnivé energie v čínské medicíně! Prohlubte své pochopení symboliky a energetiky ohně a naučte se, jak léčit nerovnováhy pro celkové zdraví a blaho. Zjistěte, jak může odvar z rozinek, kustovnice čínské a dalších bylin posílit váš ohnivý prvek a podpořit vitalitu.
Kukuřice okem praktika čínské medicíny
Kukuřice je v čínské medicíně ceněna pro své vyvážené účinky na tělo, zejména na žaludek a slezinu. Pomáhá detoxikovat ledviny, harmonizovat trávení a posilovat čchi, což je životní energie. V článku se dozvíte o zdravotních přínosech kukuřice, praktických receptech a doporučeních, jak ji zařadit do jídelníčku pro podporu zdraví.