Hledat
Filtrovat
Close

Vysušení rýžových teras (021)

Obrázek převzat ze stránky apotekatcm.cz

Působení dle tradiční čínské medicíny:
Vylučuje vlhko a horko SHI/RE a horký toxin RE DU ze žaludku a střev, ochlazuje oheň HUO ze středního ohniště, rozpouští kožní akumulace (abscesy, furunkly, vředy, ekzémy, akné...).

 

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používal u stavů jako kupř.:
Trávicí potíže:
Akutní a chronická gastritida, Crohnova choroba, ulcerosní kolitis, akutní a chronické průjmy, hemeroidy, pálení žáhy, střevní polypy a divertikly.
Kožní potíže:
Akné, lupénka, ekzémy, seboreická dermatitida.

 

Popis dle tradiční čínské medicíny:
Jedná se o modifikaci originální tradiční čínské bylinné směsi XIE XIN JIAN WAN, která je upravena na dnešní poměry. Byliny ve směsi patří k těm nejchladnějším vůbec v celé historii čínské fytoterapie, proto se používají všude tam, kde je dle TCM nadbytek horka a vlhka SHI/RE a horkých toxinů RE DU, obzvláště pak ve středním ohništi, tedy v dráze žaludku a střev. Nejčastěji tato situace nastane díky nezdravému stravování a životosprávě, a to jak jídla (kvantity či kvality – smažená, grilovaná, tučná, sladká, ostrá...), tak i pití (alkohol, mléko, sladké limonády...). Takový stav představuje jakékoliv zánětlivé onemocnění, a to jak akutní, tak i chronické v průběhu drah žaludku a tlustého střeva. Takový pacient bývá povětšinou "vlhce mastný", s matně žlutou pletí, potí se, cítí se "těžce", obzvláště po jídle, obtížně tráví (tzv. nebere mu to), mívá bolesti břicha po jídle a po stolici, nadýmání, nafouknutí, hojně větrů, říhání, pálení žáhy, lepkavo v ústech, afty, krvácení z dásní, paradentózu, zápach z úst, mívá řídkou stolici nebo průjem s hlenem, bolesti v obličeji, ucpaný nos nebo naopak s výtokem hustých lepkavých hlenů, žízeň bez potřeby pít, má pocit horka, v noci chrápe... V trávicím traktu se tento stav projevuje kupř. různými záněty střev (Crohnova choroba, ulcerosní kolitis), záněty žaludku (akutní a chronická gastritis), akutní a chronické průjmy, hemeroidy apod. Jelikož dráha žaludku a tlustého střeva je spojena s kůží, tak se tyto potíže promítají i na kůži, kdy hlavně pak na obličeji se objevují ve formě akné, ekzémů, seboreické dermatitidy, lupénky (i ve vlasech) apod.
Jak vidno, každý z nás by čas od času potřeboval si "vyčistit svůj Augiášův chlív", k čemuž tato směs slouží vskutku dokonale!

 

Nepoužívat (dle tradiční čínské medicíny) v případě:
Chladu ve slezině PI HAN XU (zimomřivost, bledost, nechutenství...), těhotenství.

 

Dávkování:
4 tablety 3x denně, děti od 3 let 2 tablety 3x denně, zapít vodou.

 

Balení:
100 tablet / 30 g (koncentrace bylin 1:5)

 

Složení (1 g vyroben z 5 g bylin):
Shi gao (Sádrovec – minerál)
Bai hua she she cao (Oldenlandie roztažitá – nať)
Huang qin (Šišák bajkalský – kořen)
Lian qiao (Zlatice převislá – plod)
Pu gong ying (Smetánka mongolská – nať a kořen)
Ye ju hua (Zlateň indická – květ)
Yin chen hao (Kozalec metlatý – nať)
Zhi zi (Gardenie jasmínová – plod)
Huang lian (Koptis čínská – oddenek)
Zhi gan cao (Lékořice – uprav. kořen)
Mikrokrystalická celulóza (MCC) 1 %