Obrázek převzat ze stránky apotekatcm.cz
Réva vinná:
Zánětech žil, křečových žilách, žilních otocích, praskání cévek. Zlepšuje trávení, mírně snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Celkově posiluje. Používaná léčebná forma je tinktura z pupenů – gemmoterapie, která v sobě obsahuje účinné látky z celé rostliny.
Měsíček:
Měsíček lékařský je rostlina z čeledi hvězdnicovitých (Asteraceae). Najdeme ho také pod názvem anglický marigold, často se zaměňuje s francouzským marigoldem (Tagetes patula), se kterým ovšem nemá nic společného. Měsíček lékařský je jedlá léčivá rostlina původem z Evropy, přezdívaná jako "šafrán chudáků". Nejčastěji se s měsíčkem můžeme setkat jako s barvivem žluté barvy, bylinkou v podobě čaje nebo koření a olejového či vodného macerátu. Je vhodný i na tu nejcitlivější pokožku, ale nedoporučuje se užívat ho během těhotenství, kojení nebo při užívání léků se sedativními účinky.
Měsíček lékařský vykazuje značné protizánětlivé schopnosti, také je antibakteriální, antiseptický, protivirový, protiplísňový, baktericidní a antioxidační. Na pokožku má extrémně zklidňující, hojivé, léčivé, regenerační a anti-aging účinky, snižuje otoky, pomáhá obnovit kožní tkáň a tvorbu kolagenu, chrání před působením volných radikálů a následným poškozením pokožky. Zastavuje krvácení a ulevuje od bolesti namožených nebo zatuhlých svalů. Jeho využití je tedy velmi širokospektrální: vhodný na ekzémy, lupénku, plísně, drobná poranění, lokální alergické reakce, popáleniny od slunce, opruzeniny, bodnutí hmyzem, popraskané rty, křečové žíly, hemoroidy, teploty nebo krvácení z nosu. Doporučuje se hlavně na dětskou, citlivou, podrážděnou, suchou nebo zánětlivou pokožku.
Česnek medvědí napomáhá při:
Bylina má silné antibiotické účinky, působí proti hnilobnému kvašení ve střevech. Dobře působí při bakteriálním průjmu, infekci střev, také působí na některé druhy streptokoků a styfylokoků. Desinfikuje trávicí trakt, působí proti parazitům v trávicím traktu. Velmi účinně snižuje krevní tlak, dobře působí na snížení hladiny cholesterolu v krvi. Nejlepší účinek má výluh z poupat – gemmoterapie.
Jeřáb ptačí:
Květy obsahují látky podobné ženským pohlavním hormonům. Působí dobře při klimakteriu, poruchách menstruace, nepravidelné menstruaci, neplodnosti. Plod obsahuje velké množství vitamínů a minerálů, antioxidanty. Působí proti revmatismu, zlepšuje vylučování žluči, podporuje funkci ledvin, rozrušuje a vyplavuje drobné močové kaménky a písek. Velmi dobrou formou je tinktura z pupenů – gemmoterapie, která v sobě obsahuje účinné látky z celé rostliny, z květu i plodu.
Tužebník:
Tužebník je vynikající močopudná a potopudná bylina, která se užívá vždy tam, když chceme odvést škodlivé zplodiny z organismu. Zejména je to při chřipkách a různých infekčních onemocněních doprovázených horečkou. Snižuje horečku a mírní bolesti. Tužebníkje též jednou z hlavních bylin na léčbu revmatických potíží a dny (zvyšuje vylučování solí z organismu). Působí protizánětlivě. Má blahodárný vliv na zažívání, zlepšuje látkovou výměnu, zmírňuje překyselení žaludku (snižuje vyměšování žaludeční kyseliny), léčí žaludeční vředy a gastritidu. Dále upravuje a regeneruje střevní mikroflóru. Zevně se používá k očním výplachům při zánětu spojivek. Obklady z tužebníku se dávají na klouby postižené revmatickými a artritickými bolestmi.
Popis:
Serafin s pokorou vychází z poznatků přírodní medicíny, tradiční čínské medicíny, hlubokých znalostí bylin a jejich účinků, ale také z neustálého učení se a bádání, hledání nových cest a zpětné vazby. Nabízí prostředky nejstaršího lékaře na světě, který je osvědčený tisíce let – přírody.
Obsahuje antioxidanty a napomáhá normální činnosti oběhové a cévní soustavy, při pocitu těžkých nohou. Podporuje cévy – žíly, tepny i vlásečnice – i normální stav tkání.
Dávkování:
1 kapka na 1 kg tělesné hmotnosti, rozdělit na 2–3 dílčí dávky za den
Objem:
50 ml